Babuszka Agafia – Naturalna siła

Codzienna pielęgnacja skóry 

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do zdrowej i zadbanej skóry. Jak powinniśmy zatem pielęgnować naszą skórę, by była zachowała ona swą witalność i była nawilżona?

Przede wszystkim miejmy na uwadze to, jakich produktów do mycia ciała używamy. Dlaczego to takie ważne? Mycie to pierwszy i najważniejszy etap pielęgnacji, na którym szczególnie powinniśmy zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry.

Jakie kosmetyki należy wybierać, by móc cieszyć się zdrową i zadbaną skórą?

Zdrowie płynące z natury

Do codziennej pielęgnacji skóry warto używać produktów stworzonych na bazie naturalnych składników. Dlaczego? Kosmetyki stworzone w oparciu o naturalne receptury nie wysuszają i nie podrażniają wrażliwej skóry. Mają one również właściwości pielęgnacyjne. Zawarte w nich naturalne oleje i zioła zapobiegają przesuszeniu skóry.

W sklepach z kosmetykami znajdziemy wiele produktów wysokiej jakości, które doskonale sprawdzą się w codziennej pielęgnacji.

Czarne mydło

Konsumenci coraz chętniej sięgają po czarne mydło. Jest to bardzo dobry wybór! Warto podkreślić, że czarne mydło może być z powodzeniem wykorzystywane do mycia ciała, jak i włosów. Stworzone w oparciu o syberyjskie receptury mydło znane jest ze swych dobroczynnych właściwości. Ekstrakty oraz wyciągi z ziół i roślin zapewniają najlepszą pielęgnacje, wykazują również działanie przeciwzapalne.

Co jeszcze wyróżnia czarne mydło?

Przede wszystkim bogactwo witamin, które są korzystne dla skóry i włosów. Bogate w oleje czarne mydło doskonale nawilża skórę oraz włosy. Zioła wykazują działanie przeciwzapalne, dlatego czarne mydło zapobiega powstawaniu łupieżu oraz niweluje jego przyczyny. Ponadto zawarte w mydle ekstrakty doskonale nawilżają i wygładzają skórę. Jednak to nie wszystko. Tradycyjne syberyjskie receptury znane są także ze swych właściwości antybakteryjnych i antyseptycznych.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Czarne mydło doskonale nawilża i regeneruje skórę, która staje się bardziej sprężysta i jędrna. Delikatne substancje myjące oczyszczają skórę nie wywołują podrażnień i alergii, dlatego bez obaw i z powodzeniem może być stosowane w codziennej pielęgnacji jako zamiennik zwykłego mydła.

Czarne mydło świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji włosów. Jego lekka formuła nie obciąża włosów. Zawarte w nim naturalne składniki nie powodują łupieżu. Dzięki naturalnym substancjo włosy lepiej się układają i są maksymalnie odżywione.

Naturalna siła

Bogactwo składników i substancji odżywczych powoduje, że Babuszka Agafia czarne mydło cieszy się coraz większą popularnością. Moc witamin i dobroczynnych składników  to najlepsze, co możemy podarować swojej skórze.

Naturalnie piękne włosy

Co wiemy o farbowaniu?

Farbowanie włosów to zabieg, który cieszy się dużą popularnością. Chętnie korzystamy z możliwości, które dają nam produkty przeznaczone do farbowania włosów. Bardzo często nie zdajemy sobie jednak sprawy ze szkodliwości tych najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych kosmetyków do koloryzacji włosów.

Co warto wiedzieć o farbach do włosów?

Farby do włosów pozwalają uzyskać nam natychmiastowy i długotrwały efekt – to niewątpliwie ich największy plus. A jakie są minusy? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że kosmetyki przeznaczone do trwałej koloryzacji niszczą strukturę włosów – sprawiają, że są one suche i matowe. Farby dostępne w drogeriach nie są najlepszym wyborem. Mimo zapewnień producentów, są to kosmetyki, których skład bazuje na syntetycznych substancjach i chemicznych związkach, które odznaczają się wysoką toksycznością.

Farbowanie włosów w zgodzie z naturą

Warto zatem przyjrzeć się ekologicznym kosmetykom przeznaczonym do koloryzacji włosów. Bez wątpienia są one bezpieczniejszą i zdrowszą alternatywą dla tradycyjnych farb.

Jeżeli zależy nam na tym, by uzyskać głęboki kolor, to warto wówczas sięgnąć po hennę. Jest to sprawdzony i bezpieczny sposób na farbowanie włosów. Henna słynie ze swych dobroczynnych i koloryzujących właściwości – w przeciwieństwie do tradycyjnych farb nie niszczy i nie obciąża włosów. Henna pozwala uzyskać także głęboki kolor.

Decydując się na farbowanie włosów henną musimy wiedzieć, że efekt koloryzacji nie jest trwały. Zabieg koloryzacji włosów za pomocą henny musi być powtarzany regularnie. Pamiętajmy również, by od razu po zabiegu koloryzacji nie stosować odżywek do włosów – henna jest preparatem, który sam w sobie ma właściwości odżywcze i pielęgnacyjne.

Jak farbować włosy za pomocą henny?

Farbowanie włosów henną wymaga przede wszystkim czasu i cierpliwości. Przed użyciem preparatu warto przeczytać zalecenia producenta dotyczące sposobu zastosowania – pozwoli to uzyskać optymalny efekt.

Przeznaczony do farbowania proszek należy połączyć z ciepłą wodą. Tak przygotowaną miksturę odstawiamy na jakiś czas, po upływie którego hennę należy równomiernie rozprowadzić na włosach i trzymać na włosach przez około dwie godziny.

Może wydać się to skomplikowane, jednak pamiętajmy, że to w dużej mierze kwestia wprawy i przyzwyczajenia. Każdy kolejny zabieg koloryzacji henną będzie mniej kłopotliwy i uciążliwy.

Dla kogo henna będzie najlepsza?

Przede wszystkim dla osób, które cenią naturalne kosmetyki. Jest to również świetna alternatywa dla tych, którzy borykają się z problem wrażliwej skóry i łamliwych włosów – henna nie osłabia i nie niszczy naszych włosów. Ponadto henna khadi to sposób na odżywienie nie tylko koloru, ale także włosów.

Farbowane włosy mogą być zdrowe i mocne, wystarczy zaufać naturze.

Co warto wiedzieć o czarnych pastach do zębów?

Piękne białe zęby i promienny uśmiech są dziś częścią ideału piękna i symbolem statusu. Dlatego też przemysł kosmetyczny stale rozwija nowe produkty dla szczególnie pięknych zębów. Ostatnio bardzo popularna stała się czarna pasta do zębów z sekretnym składnikiem, czyli węglem aktywnym.

Historia czarnej pasty do zębów

Czarna pasta do zębów nie została stworzona niedawna. Stosowanie węgla aktywnego sięga starożytnego Egiptu, gdzie mydło węglowe było używane do czyszczenia i dezynfekcji, ze względu na swoje możliwości polerowania. W niektórych częściach Afryki i Azji, niektórzy ludzie wciąż szczotkują zęby popiołem i węglem drzewnym z palącego się drewna.

Co zawiera czarna pasta do zębów?

Czarna pasta do zębów zazwyczaj różni się od konwencjonalnej pasty do zębów tylko jednym składnikiem, czyli tzw. węglem aktywnym, który nadaje paście charakterystyczny czarny kolor. Zaletą węglowej pasty do zębów, według producentów, jest to, że szczególnie dobrze usuwa przebarwienia zębów bez efektu ścierania. Konwencjonalne pasty do zębów usuwają płytkę nazębną poprzez szlifowanie, natomiast węgiel aktywny usuwa ją poprzez absorpcję. Czarne pasty do zębów zawierają:

  • węgiel aktywny,
  • węgiel torfowy,
  • sadza.

Czym jest węgiel aktywny?

Węgiel aktywny to głównie węgiel drzewny lub torfowy. Ma on wysoce porowatą strukturę, co sprawia, że przyciąga on toksyny i bakterie jak gąbka oraz w pewien sposób je pochłania. Wszelkie cząsteczki brudu i bakterie są związane wysoką zdolnością absorpcji węgla aktywnego i w ten sposób zęby są za jego pomocą dokładnie czyszczone.

Kontrowersje związane ze stosowaniem czarnej pasty do zębów

Efekt działania pasty do zębów z węglem drzewnym jest kontrowersyjny. Węgiel bowiem nie rozróżnia dobrej i złej zdolności absorpcyjnej, ale po prostu pochłania wszystko. Jeśli więc szczotkujemy zęby pastą z węglem aktywnym, pożyteczne bakterie również zostaną wchłonięte. Inni krytycy twierdzą, że jest dokładnie odwrotnie i skarżą się, że pasta węglowa do zębów zwyczajnie nie działa. Trzeba także wiedzieć, że wiele czarnych past miesza się tylko z kolorową sadzą i nie zawiera w ogóle węgla aktywnego. Jak w przypadku wszystkich głównych trendów w dziedzinie urody, należy przyjrzeć się składnikom pasty do zębów z węglem aktywnym i poszukać słów „węgiel drzewny”. Z drugiej strony, nie należy kupować produktów zawierających sadzę. Za tą nazwą kryje się przemysłowa sadza, która według Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem została sklasyfikowana jako potencjalnie szkodliwa.